Skip to content

71 Versailles CtTrenton, NJ 08619

Built 1989

Last Sale Price
$67,194
Last Sale Date
Aug 23, 1989

Property Information

Block2167
Lot660
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page140

Building Details

Building Class37
Description903 ML
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,246
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
24%
Improvement Value:$124,600
76%
Total Assessment$164,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,801+6.7%
2024$5,437+1.2%
2023$5,371+6.5%
2022$5,042+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$67,194
DeedBook 2499, Page 691

Property Built

Built

Year Built: 1989