Skip to content

1374 Wh-Ham Sq Rd - U 304Trenton, NJ 08690

Built 2007
Commercial

Last Sale Price
$475,000
Last Sale Date
Dec 12, 2023

Property Information

Block2168
Lot4.13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page185

Building Details

Building Class10
Description3RD FL, SU 304
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,400
19%
Improvement Value:$317,000
81%
Total Assessment$392,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,828+6.7%
2024$12,961+1.2%
2023$12,804+6.5%
2022$12,019+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$475,000
DeedBook 6547, Page 760Recorded1/26/2024

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$454,306
DeedBook 5980, Page 285

Property Built

Built

Year Built: 2007