Skip to content

6 Gabriella Ct

Trenton, NJ 08690

Built 2021

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 20, 2021

Property Information

Block2173
Lot3.05
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page190

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,178
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,400
19%
Improvement Value:$395,800
81%
Total Assessment$487,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,169+9.3%
2024$15,706-4.3%
2023$16,416+1580.1%
2022$977+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$682,400
DeedBook 6440, Page 306Recorded5/5/2021

Property Built

Built

Year Built: 2021

Property Sale

SaleMulti
$420,000
DeedBook 6386, Page 881