Skip to content

915 Lalor St

Trenton, NJ 08610

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 19, 2022

Property Information

Block2193
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,237
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,700
18%
Improvement Value:$117,200
82%
Total Assessment$142,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,036+6.7%
2024$4,720+1.2%
2023$4,663-10.9%
2022$5,234+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950