Skip to content

10 Panfili LaneTrenton, NJ 08610

Built 2015

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Aug 31, 2022

Property Information

Block2226
Lot18.05
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page197

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,394
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,300
12%
Improvement Value:$175,200
88%
Total Assessment$198,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,995+6.7%
2024$6,556+1.2%
2023$6,477-10.9%
2022$7,271+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000
Sq Ft1,394DeedBook 6500, Page 250Recorded9/14/2022

Property Sale

Sale
$203,770

From:

To:

DeedBook 6260, Page 711Recorded8/30/2016

Property Built

Built

Year Built: 2015