Skip to content

15 Panfili LaneTrenton, NJ 08610

Built 2015

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Feb 20, 2021

Property Information

Block2226
Lot18.19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page197

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,410
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,700
11%
Improvement Value:$197,900
89%
Total Assessment$221,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,809+6.7%
2024$7,319+1.2%
2023$7,231-10.9%
2022$8,117+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000
Sq Ft1,410DeedBook 6431, Page 719Recorded2/23/2021

Property Sale

Sale
$252,125

From:

To:

DeedBook 6271, Page 42Recorded12/14/2016

Property Built

Built

Year Built: 2015