Skip to content

17 Panfili LaneTrenton, NJ 08610

Built 2015

Last Sale Price
$274,900
Last Sale Date
Nov 20, 2020

Property Information

Block2226
Lot18.20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page197

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,410
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,600
11%
Improvement Value:$197,900
89%
Total Assessment$221,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,806+6.7%
2024$7,316+1.2%
2023$7,228-10.9%
2022$8,114+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$274,900
Sq Ft1,410DeedBook 6422, Page 1528Recorded11/30/2020

Property Sale

Sale
$256,373

From:

To:

DeedBook 6269, Page 527Recorded11/29/2016

Property Built

Built

Year Built: 2015