Skip to content

35 Weller AveTrenton, NJ 08610

Built 1930
Vacant Land

Last Sale Price
$10,000
Last Sale Date
Sep 26, 2014

Property Information

Block2241
Lot27
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page176

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$56,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,984+6.7%
2024$1,860+1.2%
2023$1,837-10.9%
2022$2,062+3.0%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$10,000
DeedBook 6203, Page 1978

Property Sale

Sale
$10,000

From:

To:

DeedBook 6203, Page 1978Recorded10/8/2014

Property Sale

SaleMulti
$30,000

Property Built

Built

Year Built: 1930