Skip to content

2323 S Clinton AveTrenton, NJ 08610

Built 1910

Owner
---
Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Sep 30, 2024

Property Information

Block2287
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page222

Building Details

Building Class27
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,128
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,500
25%
Improvement Value:$66,800
75%
Total Assessment$89,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,147+6.7%
2024$2,950+1.2%
2023$2,914-10.9%
2022$3,271+3.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$250,000
Sq Ft1,128DeedBook 6570, Page 682Recorded10/1/2024

Property Sale

SaleMulti
$74,500
DeedBook 6153, Page 817

Property Sale

SaleMulti
$76,000
DeedBook 3031, Page 314

Property Built

Built

Year Built: 1910