Skip to content

William St(Block 2306 Lot 26)Trenton, NJ 08610

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$193,000
Last Sale Date
Dec 20, 2024

Property Information

Block2306
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page222

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,134
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,064+6.7%
2024$998+1.2%
2023$985-10.9%
2022$1,106+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$193,000
Sq Ft1,134DeedBook 6578, Page 1263Recorded12/26/2024

Also conveyed in this deed

1 parcel