Skip to content

318 Parkinson AveTrenton, NJ 08610

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 2003

Property Information

Block2308
Lot11.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page199

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,800
13%
Improvement Value:$218,000
87%
Total Assessment$249,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,803+6.7%
2024$8,251+1.2%
2023$8,151-10.9%
2022$9,150+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2004