Skip to content

210 Clover AveTrenton, NJ 08610

Built 1940
Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 16, 2021

Property Information

Block2330
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page196

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,436
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$37,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$4,891-10.9%
2022$5,491+3.0%
2021$5,329+1.3%
2020$5,258+4.7%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$90,000
DeedBook 4146, Page 114

Property Sale

SaleMulti
$65,000
DeedBook 2528, Page 746

Property Built

Built

Year Built: 1940