Skip to content

Field Ave

Trenton, NJ 08610

Vacant Land

Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
Mar 15, 2022

Property Information

Block2351
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page199

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,022+6.7%
2024$958+1.2%
2023$946-10.9%
2022$1,062+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$345,000
DeedBook 6486, Page 644Recorded5/23/2022

Also conveyed in this deed

1 parcel