Skip to content

325 Borden AveTrenton, NJ 08610

Built 2009

Last Sale Price
$299,900
Last Sale Date
Aug 27, 2009

Property Information

Block2383
Lot9.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page224

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,800
17%
Improvement Value:$164,500
83%
Total Assessment$197,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,953+6.7%
2024$6,517+1.2%
2023$6,438-10.9%
2022$7,227+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$299,900
DeedBook 6016, Page 142

Property Built

Built

Year Built: 2009