Skip to content

22 Brafman Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2010

Property Information

Block2410
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page276

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,383
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,900
31%
Improvement Value:$120,400
69%
Total Assessment$173,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,107+6.7%
2024$5,724+1.2%
2023$5,655-11.2%
2022$6,365+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$88,000
DeedBook 2617, Page 18

Property Built

Built

Year Built: 1952