Skip to content

37 Rotunda DrTrenton, NJ 08610

Built 1953

Last Sale Price
$45,750
Last Sale Date
Apr 23, 1979

Property Information

Block2436
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page202

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,000
38%
Improvement Value:$118,200
62%
Total Assessment$190,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,703+6.7%
2024$6,282+1.2%
2023$6,206+4.1%
2022$5,959+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$45,750
DeedBook 2100, Page 474

Property Built

Built

Year Built: 1953