Skip to content

3 Rotunda DrTrenton, NJ 08610

Built 1945

Last Sale Price
$269,000
Last Sale Date
May 6, 2010

Property Information

Block2440
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page203

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,300
39%
Improvement Value:$110,600
61%
Total Assessment$181,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,410+6.7%
2024$6,008+1.2%
2023$5,935+4.1%
2022$5,699+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$269,000
DeedBook 6053, Page 25

Property Sale

SaleMulti
$163,000
DeedBook 4231, Page 8

Property Sale

SaleMulti
$131,000
DeedBook 3704, Page 213

Property Built

Built

Year Built: 1945