Skip to content

17 Weymouth DrTrenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$126,000
Last Sale Date
Mar 21, 1996

Property Information

Block2445.03
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
24%
Improvement Value:$245,700
76%
Total Assessment$323,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,414+6.7%
2024$10,698+1.2%
2023$10,569+4.1%
2022$10,148+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$126,000
DeedBook 3051, Page 31

Property Built

Built

Year Built: 1960