Skip to content

21 Weymouth DrTrenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 31, 2008

Property Information

Block2445.03
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,600
36%
Improvement Value:$141,200
64%
Total Assessment$219,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,746+6.7%
2024$7,260+1.2%
2023$7,172+4.1%
2022$6,886+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$57,000
DeedBook 2190, Page 691

Property Built

Built

Year Built: 1960