Skip to content

Lamberton Rd(Block 2506 Lot 1)Trenton, NJ 08611

Last Sale Date
Oct 22, 2018

Property Information

Block2506
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page263

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.73

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$140,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,937+6.7%
2024$4,628+1.2%
2023$4,571-10.9%
2022$5,132+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0