Skip to content

10 Woodland Ct

Trenton, NJ 08610

Built 1985

Last Sale Price
$89,100
Last Sale Date
Jun 17, 1986

Property Information

Block2523
Lot64
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page293

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,326
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,300
29%
Improvement Value:$130,600
71%
Total Assessment$183,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,481+6.7%
2024$6,074+1.2%
2023$6,001+4.1%
2022$5,762+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$89,100
DeedBook 2344, Page 612

Property Built

Built

Year Built: 1985