Skip to content

341 Lakeside Blvd

Trenton, NJ 08610

Built 1936

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 19, 2023

Property Information

Block2567
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page258

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,063
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,200
35%
Improvement Value:$133,900
65%
Total Assessment$206,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,263+6.7%
2024$6,807+1.2%
2023$6,725+8.3%
2022$6,207+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1936