Skip to content

141 Tantum Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1977

Last Sale Date
Jan 31, 2019

Property Information

Block2569
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page261

Building Details

Building Class17
Description2S F G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,440
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,700
35%
Improvement Value:$126,800
65%
Total Assessment$194,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,854+6.7%
2024$6,424+1.2%
2023$6,347+4.1%
2022$6,094+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977