Skip to content

9 Pizzullo RoadTrenton, NJ 08690

Built 1999

Last Sale Price
$309,000
Last Sale Date
Oct 28, 2004

Property Information

Block2575.02
Lot22
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page2311

Building Details

Building Class37
DescriptionDEVON
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,031
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,300
24%
Improvement Value:$200,500
76%
Total Assessment$263,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,296+6.7%
2024$8,713+1.2%
2023$8,608+4.1%
2022$8,265+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$309,000
DeedBook 4918, Page 103

Property Sale

Sale
$171,400
DeedBook 3866, Page 172

Property Built

Built

Year Built: 1999