Skip to content

93 Kingston BlvdTrenton, NJ 08690

Built 1999

Last Sale Price
$159,400
Last Sale Date
Jan 24, 2000

Property Information

Block2575.03
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page2311

Building Details

Building Class37
DescriptionCHADSWORTH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,915
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,300
25%
Improvement Value:$188,200
75%
Total Assessment$251,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,613+6.9%
2024$8,057+1.3%
2023$7,956+4.3%
2022$7,630+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$159,400
DeedBook 3761, Page 95

Property Built

Built

Year Built: 1999