Skip to content

24 Winterberry TerraceTrenton, NJ 08690

Built 2001

Last Sale Price
$181,005
Last Sale Date
Apr 9, 2001

Property Information

Block2575
Lot166.13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page2313

Building Details

Building Class37
DescriptionWATERFORD T-12
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,857
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
26%
Improvement Value:$167,100
74%
Total Assessment$227,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,753+6.9%
2024$7,251-2.1%
2023$7,410+4.1%
2022$7,115+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$181,005
DeedBook 4038, Page 225

Property Built

Built

Year Built: 2001