Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2465 Kuser RdTrenton, NJ 08690
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 31, 2012
Property Information
Block2575
Lot184.03
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page231
Building Details
Building Class10
DescriptionUNIT A BANK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.03
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$677,300
16%
Improvement Value:$3,539,500
84%
Total Assessment$4,216,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $148,600 | -5.3% |
| 2024 | $156,939 | +6.9% |
| 2023 | $146,835 | +4.1% |
| 2022 | $140,985 | -14.7% |
Property History
No events match the selected filters.