Skip to content

14 Marksboro WayTrenton, NJ 08610

Built 1976

Last Sale Date
Oct 30, 1997

Property Information

Block2582
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page229

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,600
26%
Improvement Value:$230,100
74%
Total Assessment$311,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,984+6.7%
2024$10,295+1.2%
2023$10,171+4.1%
2022$9,766+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976