Skip to content

364 Sharps La

Trenton, NJ 08610

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 3, 2024

Property Information

Block2587
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page230

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage936
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,400
39%
Improvement Value:$124,900
61%
Total Assessment$203,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,164+6.7%
2024$6,715+1.2%
2023$6,634+13.0%
2022$5,869+2.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6563, Page 1276

Property Built

Built

Year Built: 1964