Skip to content

3 Darien Ct

Trenton, NJ 08620

Built 1965

Last Sale Date
Jul 9, 2014

Property Information

Block2606.03
Lot142
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page299

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,176
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,800
40%
Improvement Value:$128,800
60%
Total Assessment$214,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,563+6.7%
2024$7,088+1.2%
2023$7,002+4.1%
2022$6,723+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965