Skip to content

360 Lenox Avenue

Trenton, NJ 08620

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 14, 2014

Property Information

Block2610
Lot1.03
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page310

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,700
31%
Improvement Value:$139,100
69%
Total Assessment$202,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,147+6.7%
2024$6,698+1.2%
2023$6,617-0.3%
2022$6,638+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015