Skip to content

Klockner RdRobbinsville, NJ 08691

Other School

Last Sale Price
$1,600,000
Last Sale Date
Nov 7, 2006

Property Information

Block2612
Lot5.05
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page290

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage10.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,364,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,364,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$44,667+3.4%
2021$43,193+14394.2%
2008$298+2.1%
2007$292+39.7%
Property History

Property Sale

Sale
$1,600,000
DeedBook 5513, Page 186