Skip to content

128 Monte Carlo DrRobbinsville, NJ 08691

Built 2004

Last Sale Price
$309,494
Last Sale Date
Oct 21, 2004

Property Information

Block2613
Lot4.101
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page2916

Building Details

Building Class17
DescriptionFOUNTAINBLEAU
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,782
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,800
25%
Improvement Value:$257,000
75%
Total Assessment$343,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,116+6.7%
2024$11,356+1.2%
2023$11,218+0.4%
2022$11,177+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$309,494
DeedBook 4926, Page 153

Property Built

Built

Year Built: 2004