Skip to content

4 Sanibel LnRobbinsville, NJ 08691

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 10, 2010

Property Information

Block2613
Lot4.176
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page2912

Building Details

Building Class17
DescriptionFOUNTAINBLEAU
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,902
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,700
25%
Improvement Value:$263,100
75%
Total Assessment$349,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,327+6.7%
2024$11,554+1.2%
2023$11,414+0.5%
2022$11,354+3.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$428,747
DeedBook 5547, Page 143

Property Built

Built

Year Built: 2004