Skip to content

2 Sanibel LnRobbinsville, NJ 08691

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 11, 2011

Property Information

Block2613
Lot4.177
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page2912

Building Details

Building Class17
DescriptionFOUNTAINBLEAU
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,958
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,600
29%
Improvement Value:$219,200
71%
Total Assessment$307,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,597+6.9%
2024$9,917+1.3%
2023$9,794+6.8%
2022$9,170+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$462,210
DeedBook 5476, Page 139

Property Built

Built

Year Built: 2004