Skip to content

26 Amalfi CtRobbinsville, NJ 08691

Built 2004

Last Sale Price
$438,762
Last Sale Date
Jul 30, 2007

Property Information

Block2613
Lot4.66
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page2914

Building Details

Building Class17
DescriptionFOUNTAINBLEAU
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,256
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,800
27%
Improvement Value:$233,800
73%
Total Assessment$320,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,298+6.7%
2024$10,589+1.2%
2023$10,461+3.7%
2022$10,087+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$438,762
DeedBook 5782, Page 123

Property Built

Built

Year Built: 2004