Skip to content

25 Sedona BlvdRobbinsville, NJ 08691

Built 2004

Last Sale Price
$477,881
Last Sale Date
Dec 14, 2007

Property Information

Block2613
Lot4.79
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page2914

Building Details

Building Class17
DescriptionFOUNTAINBLEAU
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,902
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,700
24%
Improvement Value:$269,700
76%
Total Assessment$356,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,560+6.7%
2024$11,772+1.2%
2023$11,629+0.7%
2022$11,547+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$477,881
DeedBook 5775, Page 267

Property Built

Built

Year Built: 2004