Skip to content

33 Sedona BlvdRobbinsville, NJ 08691

Built 2005

Last Sale Price
$575,000
Last Sale Date
Jul 24, 2007

Property Information

Block2613
Lot4.83
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page2914

Building Details

Building Class17
DescriptionVENTANA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,218
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,400
23%
Improvement Value:$292,400
77%
Total Assessment$379,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,134+6.8%
2024$12,295+1.3%
2023$12,143-0.3%
2022$12,181+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$575,000
DeedBook 5683, Page 103

Property Built

Built

Year Built: 2005