Skip to content

35 Sedona BlvdRobbinsville, NJ 08691

Built 2004

Owner
---
Last Sale Price
$725,000
Last Sale Date
Aug 6, 2025

Property Information

Block2613
Lot4.84
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page2914

Building Details

Building Class17
DescriptionSUNDANCE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,903
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$87,400
24%
Improvement Value:$272,300
76%
Total Assessment$359,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,397+6.7%
2024$6,933+1.2%
2023$6,849-0.3%
2022$6,870+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$725,000
Sq Ft2,903DeedBook 6600, Page 964Recorded8/14/2025

Property Sale

Sale
$600,000
DeedBook 5561, Page 72

Property Built

Built

Year Built: 2004