Skip to content

5 Elliott CtTrenton, NJ 08620

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 8, 2008

Property Information

Block2663
Lot23.04
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page325

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,500
25%
Improvement Value:$268,700
75%
Total Assessment$358,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,623+6.7%
2024$11,831+1.2%
2023$11,688-0.3%
2022$11,724+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007