Skip to content

Waln AveTrenton, NJ 08620

Vacant Land

Last Sale Price
$55,000
Last Sale Date
Jul 8, 2020

Property Information

Block2668
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page309

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$69,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,442+6.7%
2024$2,289+1.2%
2023$2,261-0.3%
2022$2,268+3.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$55,000

From:

To:

DeedBook 6408, Page 474Recorded7/14/2020