Skip to content

133 Manor BlvdTrenton, NJ 08620

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 2, 1984

Property Information

Block2670
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page309

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,300
27%
Improvement Value:$191,500
73%
Total Assessment$260,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,191+6.7%
2024$8,614+1.2%
2023$8,510-0.3%
2022$8,536+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1983