Skip to content

196 State Hwy 156

Trenton, NJ 08620

Built 1965
Church/Charitable

Last Sale Price
$13,000
Last Sale Date
Dec 4, 1981

Property Information

Block2678
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page309

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,964
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,300
14%
Improvement Value:$433,000
86%
Total Assessment$501,300

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$13,000
DeedBook 2176, Page 712

Property Built

Built

Year Built: 1965