Skip to content

405 Ydv-Allentown RdTrenton, NJ 08620

Built 2013

Last Sale Date
Apr 5, 2024

Property Information

Block2690
Lot11.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page320

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,894
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,100
17%
Improvement Value:$386,600
83%
Total Assessment$463,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$12,406
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2013