Skip to content

6 Senf DrTrenton, NJ 08620

Built 1969

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Jul 10, 1998

Property Information

Block2702
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page321

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,744
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,000
31%
Improvement Value:$182,600
69%
Total Assessment$264,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,325+6.7%
2024$8,740+1.2%
2023$8,634-0.3%
2022$8,660+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$105,000
DeedBook 3412, Page 289

Property Built

Built

Year Built: 1969