Skip to content

3879 Cross-Ham Sq Rd(Unit QFARM)Robbinsville, NJ 08691

Farm (Qualified)
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1,500,000
Last Sale Date
Dec 29, 2020

Property Information

Block2712
Lot151
QualifierQFARM
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page302

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,596
Acreage41.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$32,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,159+9.3%
2024$1,060+1.2%
2023$1,047-0.3%
2022$1,051+3.4%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$1,500,000
Sq Ft1,596DeedBook 6426, Page 1487Recorded1/7/2021

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

SaleMulti
$850,000
DeedBook 6157, Page 513