Skip to content

30 Sunflower LaneTrenton, NJ 08620

Built 1995

Last Sale Price
$141,658
Last Sale Date
Jan 13, 1995

Property Information

Block2716.01
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page338

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,500
32%
Improvement Value:$171,300
68%
Total Assessment$252,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,909+6.7%
2024$8,350+1.2%
2023$8,249-0.3%
2022$8,274+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$141,658
DeedBook 2902, Page 65

Property Built

Built

Year Built: 1995