Skip to content

26 Krueger LaTrenton, NJ 08620

Built 1952

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Apr 29, 2015

Property Information

Block2721
Lot56
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page327

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage924
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,700
38%
Improvement Value:$114,900
62%
Total Assessment$185,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,541+6.7%
2024$6,130+1.2%
2023$6,056-0.3%
2022$6,075+3.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$215,000

From:

To:

Sq Ft924DeedBook 6217, Page 1252Recorded5/6/2015

Property Built

Built

Year Built: 1952