Skip to content

4515 Cross-Ham Sq RdRobbinsville, NJ 08691

Built 1986

Last Sale Price
$114,185
Last Sale Date
Aug 20, 1985

Property Information

Block2724
Lot107
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page331

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,500
23%
Improvement Value:$256,300
77%
Total Assessment$332,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,728+6.7%
2024$10,992+1.2%
2023$10,859-0.3%
2022$10,893+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

SaleMulti
$114,185
DeedBook 2304, Page 795