Skip to content

217 Sawmill Road(Unit QFARM)Trenton, NJ 08620

Last Sale Date
Mar 17, 2021

Property Information

Block2730
Lot14.02
QualifierQFARM
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page343

Building Details

Building Class10
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$144+9.0%
2024$132+1.2%
2023$131-0.3%
2022$131+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0